دنیای خلاقیت
 
شمع برگی
%d8%b4%d9%85%d8%b9-%d8%a8%d8%b1%da%af%db%8c-5

وسایل لازم

سیم نگهدارنده مفتولی

2 عدد شمع پارافینی ساده یا یک تکه پارافین جامد

یک برگ سرخسی یا گل خشک

یک قالب یا لیوان استوانه ای

%d8%b4%d9%85%d8%b9-%d8%a8%d8%b1%da%af%db%8c-1شیوه ساخت

ابتدا شمع را قطعه قطعه کنید و فتیله وسط آن را خارج کنید. اگر از پارافین جامد استفاده می کنید هم می توانید آن را به قطعات کوچک تر تقسیم کنید و برای فتیله نیز از یک نخ استفاده کنید. قطعات خرد شده شمع را درون یک ظرف فلزی بریزید و به روش غیر مستقیم (بن ماری ) آن را روی حرارت قرار دهید. می توانید آن را روی حرارت بخار کتری قرار دهید این کار به این دلیل است که حرارت مستقیم باعث سوختن پارافین خواهد شد. سپس برگ را به دیواره لیوان بچسبانید تا ثابت بماند و در مرحله بعدی جابه جا نشود. فتیله را به دور سیم مفتولی گره بزنید. سپس یک بار آن را در پارافین مایع فرو کنید تا صاف شود. صبر کنید تا پارافین دور نخ خشک شود سپس آن را تا انتها درون لیوان فرو کنید. هنگامی که پارافین مایع شد آن را مرحله به مرحله درون لیوان بریزید. به این شکل که ابتدا یک سوم آن را درون لیوان بریزید و صبر کنید تا کمی سرد شود. با این کار انتهای فتیله و قسمتی از برگ کناره لیوان، صاف و در جای خود ثابت می شود. سپس بقیه پارافین را به آن اضافه کنید.

%d8%b4%d9%85%d8%b9-%d8%a8%d8%b1%da%af%db%8c-2لیوان را در جایی ثابت قرار دهید تا پارافین کاملا ببندد و سفت شود.

%d8%b4%d9%85%d8%b9-%d8%a8%d8%b1%da%af%db%8c-3انتهای فتیله را مقداری اضافه تر رها کنید و بقیه را با قیچی برش بزنید و از روشنایی شمع زیبایتان لذت ببرید.

طبقه بندی: ❤درست کردنی ها❤، ❤شمع خوشگل بسازیم❤، ❤ایده بگیر،به کار ببند❤،
برچسب ها:شمع با برگ، شمع طبیعی، شمع سازی، کار با پارافین،♥ نوشته شده در شنبه 16 بهمن 1395 ساعت ساعت 12 و 07 دقیقه و 28 ثانیه توسط мαhłα : نظرات() 
 
 
 
 
[قالب وبلاگ : بیاتو اسکین] [Weblog Themes By : Bia2skin.ir]