دنیای خلاقیت
 
ژله به شکل شیرینی زبان
نمیدونم ایده این ژله در اصل مال کی بوده ولی هر ایرانی که این ایده به ذهنت خورده و برای اولین بار این ژله رو درست کرده بسیار خلاق و مبتکر بوده !

ژله شیرینی زبان ! ژله ای که برای مهمونی ها خیلی جالب و متفاوته . یه ژله سوپرایزی دیگه ! 

برای تهیه این ژله یه ظرف پیرکس بردارید و اون رو با چند قطره روغن خوب چرب کنید . برای لایه اول ژله به یه ژله قهوه ای رنگ نیاز داریم . از یه ژله زرد رنگ برای اینکار استفاده کنید و به جای اینکه آب سرد به پودر ژله اضافه کنید از یه لیوان دلستر استفاده کنید . میتونید به جای اینکار از همون آب استفاده کرده و از یکی دو قطره رنگ خوراکی قهوه ای استفاده کنید .

یک لایه نازک از ژله ای که آماده کردید رو داخل پیرکس بریزید و اون رو داخل یخچال قرار بدید تا ژله سفت بشه و خودشو بگیره .. 

از همون مدل پودر ژله استفاده کنید و این بار پودر ژله رو با یک لیوان آب و نصف لیوان بستنی آب شده مخلوط کنید و به عنوان لایه بعدی بعد از گرفتن لایه اول از اون استفاده کنید .

 

 

بعد از بستن این لایه در یخچال ، از یه لایه ژله معمولی استفاده کنید (پودر ژله+ آب ) و مجددا ظرف رو داخل یخچال قرار بدید تا ژله بسته بشه .. 

این سه لایه رو مجددا تکرار کنید یعنی :

لایه اول پودر ژله و دلستر (یا) پودر ژله و رنگ قهوه ای

لایه دوم پودر ژله و بستنی وانیلی آب شده

لایه سوم پودر ژله و آب

اندازه لایه ها رو چشمی ببینید و دقت کنید که اندازه هاش شبیه لایه های شیرینی زبان بشه !

بعد از اینکه ژله کاملا گرفت با کاتر بیضی ژله رو قالب بزنید . اگه کاتر بیضی ندارید میتونید از از چاقو استفاده کنید و اون رو شبیه بیضی برش بزنید . 

ژله های قالب زده رو داخل ظرفتون بچینید و وسط اونها رو با چاقو مانند تصویر برش زده و کمی از ژله لایه اول رو خارج کنید تا شبیه شیرینی زبان بشه ..

 

 

برای روی کار از کمی کنجد سفید استفاده کنید .

 

 

یه ژله سوپرایزی و جالب که میتونه برای شما و مهموناتون جالب باشه !

عکسهای این آموزش از سایت ایران بانو گرفته شده ..

 

 
طبقه بندی: ❤درست کردنی ها❤، ❤خوراکی های خلاق❤، ❤ایده بگیر،به کار ببند❤،♥ نوشته شده در سه شنبه 21 اردیبهشت 1395 ساعت ساعت 19 و 06 دقیقه و 02 ثانیه توسط мαhłα : نظرات() 
 
 
 
 
[قالب وبلاگ : بیاتو اسکین] [Weblog Themes By : Bia2skin.ir]