دنیای خلاقیت
 
دسته گل رز
1370412798345561_tall

وسایل لازم 

روبان پارچه ای

سوزن و نخ

مقوا

قیچی

مروارید درشت

شیوه ساخت 

گام اول: ابتدا از مقوا دایره ای به شعاع دلخواه برش بزنید. از وسط دایره یک زاویه ۴۵ درجه جدا کرده و آن را از دایره جدا کنید. اگر روی دایره را با پارچه بپوشانید کار راحت تر خواهد بود. 

1

گام دوم: دو ساق زاویه ای را که در مقوای روکش دار به وجود آوردید با سوزن و نخ به هم متصل کرده محکم بدوزید تا یک مخروط درست شود.

2

گام سوم: روبان پارچه ای به رنگ دلخواه به پهنای ۲ سانت را بردارید، لبه آن را نیم سانت به داخل برگردانید و مانند تصویر یک مربع از قسمت فلش دار روی نوک مخروط کوک بزنید.

3

گام چهارم: ادامه روبان که آزاد است را بر روی مربع دوخته شده برگردانید.

4

گام پنجم: مانند تصویر ادامه روبان را نصف کنید و به شکل یک مثلث مجددا تا بزنید. 

5

گام ششم: برای محکم شدن، راس مثلث را با یک کوک محکم کنید و مجددا روبان را تا زده و روی مثلث اول برگردانید.

6

گام هفتم: به همین ترتیب کار را ادامه دهید و هر بار روبان را تا بزنید و راس مثلث هایی که به وجود می آید را با کوک روی هم محکم کنید. توجه داشته باشید که فقط گوشه های به وجود آمده را کوک بزنید کافیست. با هر بار تا زدن روبان یکی از گلبرگ ها درست می شود.

8

گام هشتم: هنگامی که شکل گل زز شما کامل شد انتهای روبان را برش بزنید و زیر کار را محکم کنید. از این گل زیبا شما می توانید دسته گلی برای عروس درست کنید یا برای تزیین دور یقه لباس هایتان یا هر تزیین دیگر استفاده کرده و لذت ببرید.

9

1370412798345561_tall
طبقه بندی: ❤درست کردنی ها❤، ❤دخترونه ها❤، ❤ایده بگیر،به کار ببند❤، ❤دوخت و دوز(نکات خیاطی)❤،♥ نوشته شده در سه شنبه 21 اردیبهشت 1395 ساعت ساعت 14 و 24 دقیقه و 47 ثانیه توسط мαhłα : نظرات() 
 
 
 
 
[قالب وبلاگ : بیاتو اسکین] [Weblog Themes By : Bia2skin.ir]