دنیای خلاقیت
 
بافتن ساق دست

تا حالا از ساق های بافتنی به جای دستکش استفاده کردید ؟ این ساق ها به خاطر اینکه انگشتها رو درگیر نمیکنه و در عین حال دست رو گرم میکنه برای فصل سرد خیلی مناسبه .. شما میتونید با هر ترکیب رنگی این ساق های زیبا رو ببافید .. 

بافتش خیلی خیلی راحته و به تخصص خاصی نیاز نداره .. کافیه قلاب بافی ابتدایی رو بلد باشید !

چند رنگ کاموا به رنگهایی که با هم تناسب داشته باشن انتخاب کرده و شروع به کار کنید . قلابی که برای بافت به کار میبرید باید با ضخامت کاموا تناسب داشته باشه .. 

ابتدا دست خودتون رو مشت کنید و دور مشت خودتون رو اندازه بگیرید و به همون اندازه زنجیره بزنید . ( ساق باید به راحتی وارد دست شما باشه بنابراین اندازه دور مشت برای زنجیره ابتدایی در نظر گرفته میشه )

سپس زنجیر ها رو به هم متصل کنید و بافت رو با پایه بلند ادامه بدید . 

 

 

بافت پایه بلند رو به اندازه ای که میخواید ساق بلند باشه ( تا روی شست برسه )  ادامه بدید . میتونید بین کار رنگ کاموا رو عوض کنید .

 

 

برای گذاشتن جایی برای انگشت شست به رج مورد نظر که رسیدید به تعداد مورد نظر 8 تا 10 زنجیره (بسته به ضخامت و اندازه شست شما ) زنجیره خالی بزنید و سپس روی پایه بلند هشتم یا دهم رج قبل پایه بزنید . 

بافت رو با پایه بلند مثل قبل ادامه بدید .

 

 

بافت رو تا جایی که میخواید ساق روی دست قرار بگیره ادامه بدید .. در آخر کاموا رو از زنجیره عبور داده و کور کنید .

دیدید چقدر ساده بود ؟ پس همین الان دست به کار شید و از این ساق های قشنگ برای خودتون و بچه هاتون درست کنید .

 

طبقه بندی: ❤درست کردنی ها❤، ❤دخترونه ها❤، ❤قلاب بافی های آسون❤،♥ نوشته شده در چهارشنبه 12 اسفند 1394 ساعت ساعت 18 و 37 دقیقه و 26 ثانیه توسط мαhłα : نظرات() 
 
 
 
 
[قالب وبلاگ : بیاتو اسکین] [Weblog Themes By : Bia2skin.ir]